15 49.0138 8.38624 arrow 1 arrow 1 4000 1 0 horizontal https://kalemkahveklavye.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
img-alt
img-alt
img-alt
img-alt
img-alt

Hakkımızda

Adını üretim sürecinin bazı enstrümanlarından alan KalemKahveKlavye, 2010’da Koray Sarıdoğan’ın kişisel blogu olarak başlayan, zaman içerisinde önce bir webzine, ardından 4 sayılık bir dergi olan fakat bu sürede merkez mecra olarak online ortamda yayınlarına devam eden edebiyat ağırlıklı bir kültür sanat mecrası…

Türkiye’den ve dünyadan kültür sanat haberleri, yeni çıkanlar, kitap, film, dizi, albüm incelemeleri, eleştirileri, KalemKahveKlavye’de karşınıza çıkabilecek içerik türlerinden bazıları…

2020’den beri “Filtreli Edebiyat” mottosuyla yola devam eden KalemKahveKlavye, yola “Can sıkıntısı bir varoluş meselesidir” ifadesiyle çıkmıştı. Bundan kasıt; kişisel üretimin pasifize olduğu boş zaman sıkıntısı değil; aksine, hayatın sınırlı ve sonlu oluşu karşısında “Daha fazla ve daha iyi ne üretebilirim?”, üretimin mümkün olmadığı durumlarda ise “Daha fazla ne öğrenebilirim, ne okuyabilirim” sıkıntısıydı. Çünkü her şey bitip geçtiğinde, ürettiklerimiz ve öğrendiklerimiz kalır yanımıza…

KalemKahveKlavye ile iletişime geçmek için TIKLAYIN.

Webzine dönemi arşivi için TIKLAYIN.

Matbu dergi arşivi için TIKLAYIN.

 

KalemKahveKlavye · Künye

Eserler, üreticilerinin adlarını taşısa da onu bir biçimde tüketecek olana ulaştığı andan itibaren aynı zamanda onlara da ait olmaya başlar. Bir roman, onu okuyup seven ve içselleştiren herkesindir. Bir ansiklopedinin ondan faydalanan herkese ait olması gibi. Ekonomik geliri eser sahibinin olsa da duygusal ve fikirsel kazanımları ve açılımları ortaktır.

Bilginin mülkiyeti yoktur.

  KalemKahveKlavye, kişisel bir blog olarak yola çıkıp çoğulcu bir kültür edebiyat mecrasına dönüşse de tüm bu süreçte ve bugün hâlâ, isimlerinden çok eserlerine önem veren onlarca yazarın, tanıdığın ve arkadaşın yazılarıyla, fikirleriyle, manevi destekleriyle yola devam ediyor. Bu sayfalarda rast geleceğiniz isimler bir kadroyu ifade etmemekle birlikte KalemKahveKlavye bir yerden sonra kurucusunun bile değildir. Onu okuyan, ondan faydalanan herkesindir.

Resmi unvanlar dünyevidir. Zihne ve kalbe girenler ise dünyayı aşar.

İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
Koray Sarıdoğan

Editör
Çağla Özden

KalemKahveKlavye · Tüm hakları saklıdır.
Yayınlanmış olan her türlü materyal 5846 numaralı telif hakları kanunu kapsamında koruma altına alınmıştır. KalemKahveKlavye logosu ve markası altında üretilen yazı, ses, resim ve video gibi içeriklerin kaynak gösterilmeden çoğaltılması ve dağıtılması suç unsuru sayılacaktır. Kaynak gösterilse bile bu içerikler ancak kısmi olarak kullanılabilir.

Gizlilik İlkeleri

KalemKahveKlavye.com içeriklerine yorum yapmak ve periyodik e-posta bültenlerine abone olmak için kullanılan kişisel bilgiler, yasal bir zorunluluk olmadıkça üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmaz. KalemKahveKlavye bu bilgileri yalnızca kullanıcının izni ve onayıyla, yine kullanıcıya ulaşmak için kullanır.

KalemKahveKlavye marka ve logosu altında üretilip yayınlanan tüm içerikler, ilgili içerikte belirtilip bağlantı kullanılmadığı sürece özgün içeriklerdir ve yazarının/üreticisinin izniyle yayınlanır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});