Yazarlar

KalemKahveKlavye, çok sayıda eseriyle uzun zamandır bu mecrada kalem oynatan, yol arkadaşlığı yapmış yazarları olmakla birlikte buradaki isimler bir “kadro”yu ifade etmemektedir. Bu isimler, en az bir eserle KalemKahveKlavye’de yer almış olanlardır.
Yazarların yazılarında savundukları fikirler, bir ortak görüşü ifade etmez.
Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYIN.

Kim Kimdir?

Alper Erdik

1985, İstanbul doğumlu. Isparta Milli Piyango Anadolu Lisesi’nden 2003’te, KTÜ, Türkçe Öğretmenliği bölümünden 2008’de mezun oldu. AÜ, AÖF, Felsefe ve SDÜ, İF, Radyo Tv ve Sinema bölümlerinde öğrenmeye devam ediyor. 2006’dan bu yana, çeşitli gazete, dergi ve sitelerde makaleler kaleme alıyor. Türkmen, Galatasaraylı, Komünist.

Ayşe Özkan

1988 yılında Adana’da doğan Ayşe Özkan, lisans eğitimini Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Bölümü’nde “Hasan Ali Toptaş Romanlarında Çocuk Algısı” adlı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Aynı yıl Çukurova Üniversitesi Yeni Türk Edebiyatı Bölümü’nde doktoraya başladı. Modern Türk Edebiyatı ve Psikanaliz Edebiyat Kuramı, doktora araştırma alanıdır. Aynı üniversitede 2014 yılından beri öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Bihter Güzey Vardar

1978 yılında Adana’da doğdum.
Babamın tamburunun sesiyle büyüyüp; Adana Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünü bitirdikten (1996) sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi – İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum (2002).

Aynı yıl atandığım İngilizce öğretmenliğine devam etmekte ve mesleğimi severek yapmaktayım. Ayrıca Ali Deniz(10) ve Çınar(5) adında iki harika çocuğun annesiyim.

Çeviri yapmak, benim için “anlaşılamayanı anlaşılır hale getirebilmek” demek ve böylece sanki bir sihir gücüm varmış gibi hissediyorum… Bu sihrin daha çok kişiye ulaşabilmesi dileklerimle…

Çağıl Tekten

1990 yılında doğdu. Ayvalık’ta büyüdü.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Tiyatro-Oyunculuk eğitimi aldı.
2012 yılında İspanya’da gerçekleşen Interplay’e (Avrupa Genç Oyun Yazarları Buluşması) katıldı.
2012’den bu yana İstanbul’da, durdukça yazıyor, durmadan oynuyor (İstanbul DT ve Kadıköy Küçük Salon). Her iki alanda da “tuhaf” ve deneysel işleri merak ediyor, seviyor, kurcalıyor.
2017-2018 sezonunda ilk kez kendi yazdığı bir oyunda oynadı (Angina Pektoris); Yeni Tiyatro Dergisi ona Aydın Arıt Yazarlık Ödülü’nü verdi, sevindi.
Yazdığı yazılar daha önce Pulbiber Dergi’de yayımlandı.

E-posta: cagiltekten@gmail.com
www.küçüksalon.com

Çağla Özden

1987, İstanbul doğumlu. Yaratıcı Drama eğitmenliği yapıyor. Bazıları KalemKahveKlavye, Roka, Lemur gibi mecralarda yayımlanan öyküler, yazılar yazıyor, çizimler yapıyor. Kitapları, kedileri ve bitkileri (özellikle yeşil olanları) çok seviyor. Evli ve altı kedi annesi.

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı. Aktif olarak kayiprihtim.com 'da yazmaktadır.

Cihad Özsöz

1983 yılında Bursa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Sosyoloji alanında 2005 yılında Selçuk Üniversitesi’nden lisans, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden yüksek lisans, 2017 yılında Anadolu Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı. Sosyologos, Sosyoloji Notları ve Yumuşak Ge dergilerinin yayın kurullarında görev aldı. Yayın hayatına hakemli bir dergi olarak devam eden Sosyoloji Notları dergisinde editörlük, Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Damla Orhan

Kadın, feminist, sakat, Atatürkçü... 2017'de 31 yaşına giren. Yazmayı öğrendiğinden beri yazan. Babasına benzeyen, annesinin soyadını kullanan. Sözel bölümünden mezun. İlk olarak kendi sayfasında yazmaya başlayan. 2013'den bu yana www.kalemkahveklavye.com kültür sanat ve edebiyat sitesinde hikaye ve şiir pişiren ve çeşitli fanzinlerde yer alan. Pulbiber mahallesine uğrayan. Çok okumayı seven, arada hiç okumayan, güzel sesli insanlara şiir okutturan. Rock dinleyen, Sylvia Plath'a özenen, Van Gogh ile arasında bağ olduğuna inanan ve bütün sokak kedileriyle konuşan ve ilk kitabını yazan.

Duygu Altın

1986 yılında Bursa’da doğdu.Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 2009 yılında Tezer Özlü’nün romanları üzerine yaptığı bir çalışma ile mezun oldu. 2012 yılında Modern Türk edebiyatında yüksek lisans eğitimine başladı; bu dönemde bir süre Paris’te İnstitut National des Langues et Civilisations Orientales’de (İNALCO) Türkoloji bölümünde bulundu. Nedim Gürsel, Timour Muhidine gibi Türk edebiyatı üzerine çalışan yazar ve araştırmacılardan ders aldı. Yüksek lisans eğitimini, Prof. Dr. Yakup Çelik’le yürüttüğü, Fethi Naci’nin eleştiri günlüklerini incelendiği teziyle 2014’te tamamladı. Kocaeli Üniversitesi’nden formasyon eğitimi aldı. Özel bir kurumda edebiyat ve Türkçe öğretmenliğinin ardından, 2016 yılında YTÜ’de Modern Türk Edebiyatı bölümünde doktorasına başladı. 2008 yılında Galapera Sanat Atölyesi’nde Jale Sancak, 2018 yılında Gümüşlük Akademisi’nde Yekta Kopan’la ‘yaratıcı yazarlık’ çalışmasında bulundu. Yazarın Varlık, Arkakapak, Mavimelek, Galapera Fanzin dergilerinde yazıları yayımlandı. Şu anda doktora tezini hazırlamakta ve kendine ait ‘yazıyabeşkala’ isimli blog sitesinde, kitap, söyleşi ve incelemeler kaleme almaya devam etmektedir.

Elçin Yıldızbayrak

Elçin Yıldızbayrak 1988 yılında İstanbul’da doğdu. 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Özel bir şirkette Bilgi Teknolojileri alanında çalışmaktadır. Küçük yaşlardan beri yazmaya ve okumaya olan heyecanını sürdürdü. Okuduğu kitaplar ve izlediği filmler üzerine yazdığı bir blogu ve hikaye çalışmaları var. Halk oyunları oynamakta ve fırsat buldukça seyahat etmektedir.

Erdem Gezginci

Mühendis / Yazar. Çeşitli kitap eklerinde kitap inceleme / eleştiri yazıları çıktı. Kalemkahveklavye site ve dergisinde öykü, deneme, kitap incelemeleri yazmaya devam ediyor.

Esra Ertan

Esra Ertan. 1974 istanbul'da doğdu. Mimar Sinan Ünv. Ortaçağ kültür tarihi kürsüsünde yüksek lisansını tamamladı. 221b,Sabitfikir, Edebiyathaber, K24 gibi mecralarda yazılar yazıyor.Halen öğretmenlik yapmakta ve İstanbul'da yaşamaktadır.

Ezgi Yaz

Uzman Klinik Psikolog, Psikolojik Danışman, Türkçe Öğretmeni ve Yazar olan Ezgi Yaz, İstanbul doğumludur.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı ile  Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Türkçe Öğretmenliği çift anadal mezunu oldu.

Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji ve İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türkçe Eğitimi ana bilim dallarından yüksek lisans mezunu olan Ezgi Yaz, İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türkçe Eğimi Ana Bilim Dalı’nda doktora öğrenimini sürdürüyor.

Farklı mecralarda farklı türlerde yayımlanan çalışmalarının yanı sıra 2017’de Truva Yayınları’ndan çıkan “Yazıyla Terapi” kitabının yazarı.

Fantastik Cadde

''Sıradan Dünyanın Fantastik Cadde'si!''

fantastikcadde.wordpress.com

Fatih Dağdelen

11 Ekim 1991’de Manisa Sarıgöl’ün Omurca köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte İzmir’e göç etti.
2013 yılında senaryosunu yazdığı “Özür Dilerim” adlı kısa film Line Tv’de, “Kısa Bir Ara” adlı programda gösterildi.
2014 yılında “Bir Dağ İki İnsan” adlı oyunuyla Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması’nda “Sahnelemeye Değer Oyun Ödülü” kazandı. Oyun, 33. İzmir Uluslararası Tiyatro Günleri kapsamında dört kısa oyun ile birlikte sahnelendi.
2015 yılında “Türkiye’de Kadın Olmak” konulu 15. Genç Beyin Fırtınası Yarışması’nda yazdığı kamu spotuyla birincilik ödülüne layık görüldü.
2016 yılında “Yüz Dolarlık İnsanlar” adlı oyunum ile Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması’nda “Övgüye Değer Oyun Ödülü” almaya hak kazındı. Aynı yıl “Gecenin Sırtında” filminin senaryosunu Doğuş Algün ile birlikte yazdı.
2017’de “Güneş Doğudan Battı” oyunu ile Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması’nda “Sahnelemeye Değer Oyun Ödülü” almaya hak kazandı. Oyun, 36. İzmir Uluslararası Tiyatro Günleri kapsamında dört kısa oyun ile birlikte “Özdemir Nutku” salonunda sahnelendi.
Ocak 2017’den TRT Türkü’de yayınlanan “Türkü Çınarı” isimli programın yapımcılığını ve metin yazarlığını, TRT Nağme’de yayınlanan “Musiki Ustaları” programının metin yazarlığını ve TRT Radyo 1’de yayınlanan “Bir Takım İncelikler” programının metin yazarlığını ekip arkadaşları İbrahim Alp Okur ve Zeliha Çiçek ile birlikte sürdürdü.
2018 yılı Ocak ve Ağustos ayları arasında itibariyle TRT Radyo 1 “Duy Sesimi” programramının metin yazarlığını üstlendi.
Öykü Gazetesi, Deliler Teknesi, Varlık Dergisi ve çeşitli dergilerde öyküleri yayımlandı.
Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları, Dramatik Yazarlık - Dramaturgi A.S.D’nda öğrenimine devam ediyor.

Gökhan Tosun

Mavi bir polis kulübesi bekleyengillerden...

Gözde Aktürk

İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi, aslen edebiyat öğretmeni. Bunun yanında edebiyat, kültür-sanat odaklı bir dijital platformda ve zaman zaman çeşitli gazete ve edebiyat dergilerinde kitap kritik yazıları yazdı. Şimdi ise kalemkahveklavye.com'da buna devam ediyor.

Gözde Kurt

İstanbul’da dünyaya geldi.
İlk romanı Kozanın Tereddütü 2009’da yayımlandı.
Ölü Çiçekler Müzesi adlı öykü kitabı 2011’de Yaşar Nabi Nayır Ödülleri'nde dikkate değer eserler arasına seçildi. Ardından üç yıl kadar süren seyahatleri başladı. Latin Amerika, Küba ve Avrupa ülkelerini kapsayan gezilerin ardından Köprüde Durup Beni Öpmesini Bekleyeceğim adlı romanıyla tekrar yazın hayatına döndü.
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan yazar, yaşamını çevirmenlik ve İngilizce Öğretmenliği yaparak sürdürmektedir.

İbrahim Alp Okur

1995, İzmir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı mezunu. Öykü, deneme, makale, tiyatro oyunu alanlarında kalem oynatıyor. Radyo programı yapımcılığı ve metin yazarlığı yapıyor.

İnan Ulaş Arslanboğan

1977 yılında İstanbul Kadıköy’de doğdu.
Öğrenimini İstanbul’un çeşitli okullarında tamamladı.
Bazı gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Bazı TV kanallarında çalıştı.
Bazı dergilerde yazdı, yazıyor.

Kerem Yükseloğlu

92 İstanbul doğumlu. Varsa yoksa sinema… Tim Burton’ın Türkiye şubesi hayali varoluşunda yer alıyor desek yeridir. Bunun yanında düzenli ilişkisinde kuma görevi gören Edgar Allan Poe sevgisi, öykülerinde de kendini göstermektedir. Kendi yazıp, eşe dosta okuttuğu öyküleri 2013 yılında Kalem Kahve Klavye ile kamuya açıldı. Yıldız Tilbe’nin unutamadığı aşklarını şarkılarına yansıttığı gibi; zaman, ölüm ve varoluşla ilgili sorunlarına film ve öykülerinde yer vermektedir. Kısaca özetlemek gerekirse, Flört sever, Fenerbahçe’li güzel bir adamdır. Bunları da alırsak ortada Kerem namına hiçbir şey kalmaz.

Not: “Ozan Kotra’ya çok benziyorsun,” duyduğu en iyi iltifat.

Koray Sarıdoğan

1987, Ankara. ÇOMÜ'de Türk Dili ve Edebiyatı lisansı, SAÜ'de Yeni Türk Edebiyatı yüksek lisansı... KalemKahveKlavye'nin kurucu editörü. Kadran Kadraj'ın yazarı. Evli ve iki kedi babası...

Kubilayhan Yalçın

1975 İstanbul doğumlu. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü ve Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Fakültesi mezunu.

Yirmi yılı aşkın süredir klasik gitarla iştigal eden Yalçın’ın çocuk gitar eğitimi konulu bir yüksek lisans tezi var. Alirio Diaz, Costas Cotsiolis Tillman Hopstock gibi gitaristlerin atölye çalışmalarına katılan Yalçın, piyanist Anjelika Akbar’ın Su ve Bir Yudum Su albümleri için gitar düzenlemeleri yaptı. Kubilayhan Yalçın’ın fantastik ve bilim kurgu öykülerinden oluşan 2453 Alınyazıcı ve Ruhkurtaran adlı iki kitabı var.

Ankara ve Antalya’da yaşayan Yalçın, üçüncü kitabı Milenyum Manastırı’nı yayımlamaya hazırlanıyor.

Mazhar Bilgiç

Freelance Graphic Designer

Melisa Ayşegül Çal

1987 yılında, İzmir'de dünyaya geldi. Lisans eğitimini Karşılaştırmalı Edebiyat, yüksek lisansını ise Dramatik Sanatlar bölümlerinde tamamladı. Her ikisinden de dereceyle mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında Budapeşte'de ve Almanya'da eğitim bursları kazandı. Ulusal ve uluslararası kongrelerde konuşma yaptı. Yayınevlerinde redaktörlük ve editörlük yaptı. Cumhuriyet gazetesinde bazı eleştiri yazıları yayımlandı. Dil okullarında İngilizce ve Almanca eğitmenliği, sonrasında eğitim koordinatörlüğü görevlerini yürüttü. Üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak çalıştı, çalışmaya da devam etmektedir. Şu an Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri doktora programında eğitim almakta ve üç dilde yeminli tercümanlık yapmaktadır. Edebiyat, sinema, tiyatro, resim gibi sanat dalları başta olmak üzere; sosyoloji, antropoloji, teoloji, psikoloji gibi sosyal bilimlere ait tüm bilim dalları ilgi alanındadır. Disiplinlerarası ve disiplinlerüstü çalışmalar üzerinde çalışmaktadır.

Merve Açıkgöz

Merve Açıkgöz. 1994 İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nde Sinema Televizyon okudu. 2015 yılında Krokodil Yapım ismiyle bir prodüksiyon şirketi kurdu ve çalışmalarına burada senaryo yazarak devam ediyor.

Milay Bozaslan

1991 yılında doğdu...

Gözlerini ovuşturmaya lise yıllarında tanıştığı Sartre'ın "Varoluş özden önce gelir" sözüyle başladı.

Dionysos sevdası onu İ.Ü Tiyatro Eleştirisi ve Dramaturji bölümüne yuvarladı. Biricik tanrısının Baccha korosuna katılmak için İ.Ü Devlet Konservatuar'nda Opera okumaya karar verdi.Andante dergisinde kısa bir süre çalıştı.Rüya görmeyi yıldızları okumayı ve vahşi kadınları seviyor.

Muhammed Baykara

Muhammed Baykara, 8 Haziran 1995 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. 2013-2019 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim görmüş, Eylül 2019 tarihi itibariyle T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Bahçelievler Devlet Hastanesi'nde tabip olarak görev yapmaya başlamıştır. Kahve kültürüne ilgisi lise yıllarına dayanan Muhammed Baykara konu ile ilgili araştırmalarını zaman içinde derinleştirmiştir. Halihazırda kahve kültürü ile ilgili türlü makaleler okuyup, farklı kahveler deneyimleyip, fikirlerini paylaşmaya devam etmektedir.

Müslüm Çizmeci

Müslüm Çizmeci, 87 Türkiye doğumlu, insan, kalem kullanabiliyor. Alfabeyle karmaşık bir ilişkisi, şimdiye dek yayımlanmış bir şiir kitabı var. Lethe Kitap'ta kurucu işçi. Hayalsever, hayvanperest, fanzinkolik.

Nazlı Doğan Özsöz

2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. Çeşitli yerlerde öykü atölyeleri ve drama atölyeleri düzenledi. Dramaturg olarak Tiyatro 4’te yer aldı. Çeşitli mecralarda öyküler ve incelemeler yayımladı. Şimdi senarist olarak yazınsal yaşamına devam etmektedir.

Oğuzhan Aslan

Av. Oğuzhan ASLAN

1989 yılında Oltu’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi’nde Vergi Hukuku ve Vergi Hukuku Uygulamaları bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2015 senesinde Kıyamet Günlüğü & Kayıp Hanedan isimli ilk polisiye romanı yayınlandı. 2018 yılında Çınar Yayınları’ndan çıkan Kanlakarışık adlı polisiye öykü derlemesinde bir öykü ile yer aldı. Ayrıca 221B adlı derginin 2 ve 12. sayılarında birer öyküsü yayınlandı.

2017 yılında gerçekleştirilen ve Cüneyt ÜLSEVER ile Suphi VARIM’ın konuşmacı olarak katıldığı “Polisiye Yazarlarının Gözünden Suçun Toplumsallaşması ve Adalet” adlı panelde moderatör olarak yer aldı.

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği’nin kurucu üyeleri arasında yer alan ASLAN’ın çeşitli mali hukuk dergilerinde yayınlanmış hakemli ve hakemsiz makaleleri yanında vergi hukuku alanında çıkardığı iki kitabı daha bulunmaktadır.

Hâlâ İzmir Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Ömer Güzel

2002 yılında Mardin/Nusaybin'de soğuk bir kış günü doğdu, Tarsus Amerikan Koleji'nde yatılı okumakta, lise boyunca çeşitli dergi ve edebiyat sitelerinde yazılar yazmakta. Sabahattin Ali'ye ve Maria'ya aşık. En sevdiği şey nemli çime uzanmak, ilk okuduğu kitap Suç ve Ceza.

Onur Köybaşı

İskenderun’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Varlık, Duvar, Akköy, Hayâl, Mor taka, Fakir Fikirler, Kuşak Edebiyatı, Kafasına Göre, Ayı dergi ve Sokak Misyonu dergilerinde şiirleri yayımlandı, yayımlanıyor.

İlk kitabı “Şizofren Heceler” Mart 2010’da raflarda yerini aldı. İkinci kitabı “Vedasız Perşembe”, ilk kitabının 3.basımıyla aynı tarihe denk gelen Mayıs 2012’de yayımlandı. Nisan 2014’te Lâle Müldür’ün şiiriyle başlayan “Taşkuşağı” kitabı okuyucuyla buluştu. 2014 yılında Eylül ayında şiir kitabı “Viyadükler”, 2016 yılının Mart ayında ise kapağını Umay Umay’ın hazırladığı “Beni Yalnız Anla” adlı şiir kitabı okuyucuyla buluştu. 2017 yılında yine kapağını Umay Umay’ın hazırladığı “Kabuğunu Arayan Yara” kitabı raflarda yerini aldı. 2019 yılında ise son kitabı “Unutma Duvarı” okuyucularla buluştu.

Onur Köybaşı’nın yazıları ve şiirleri çeşitli gazetelerde
Dergilerde ve internet sitelerinde yayımlanmaya devam ediyor.

Onur Sakarya

1981 yılında Mersin’de doğdu. Adam Sanat, Sözcükler, Kül, Akköy, Akatalpa, Eliz, Bireylikler, Mühür, Lacivert, Edebiyatta Üç Nokta, Underground Poetix gibi birçok ulusal dergide şiirleri ve yazıları yayımlandı, yayımlanmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü mezunu. Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2003'te “21 Numaralı Yolcu” adlı dosyasıyla adı anıldı. İlk kitabı Eksik Adam (Camgöz Kitap, Ocak 2011) ile Homeros Edebiyat Ödülleri 2012 Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. İkinci kitabı Yancının Aşkı(Artshop Yayınları, Şubat 2012) ile ise 2013 Uluslararası İstanbul Şiir Festivali Kitap Ödülü'nü aldı. Üçüncü kitabı Zula, Kasım 2013’te Hayal Yayınları ve dördüncü şiir kitabı Kamyon, Eylül 2015’te Mu Yayınları etiketleriyle piyasaya çıktı. Bir loto Bayiinde çalışırken derlediği notlardan oluşan anlatı türündeki kitabı Loto Kafa Loto Mermer(Düşülke Yayınları) ise Kasım 2016’da raflardaki yerini aldı. Bursa’da yaşıyor. Evli ve bir çocuk babası.

Özgün Muti

1981’de İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Serbest avukatlık ve editörlük yapıyor; okudukları ve izledikleri üzerine yazıyor. Fabilog’un kurucu, Fabisad’ın yönetim kurulu üyesi. Uykudaki bir Cylon olduğu fantazisi ile yaşıyor ve uyanacağı günü bekliyor.

Özgür Atmaca

1981 İstanbul Doğumlu.
SAÜ Türk Müziği Lisans,
KOÜ Yüksek Lisans,
AÖF Sosyoloji
R.John Fowles ,W.A.Mozart ve A.Veysel’i çokça sever..
Profesyonel Öğrenci
Eğitimci, Okur-Yazar
Müzik yazıları yazmaya çalışıyor.

Selnur Güneş

18 Eylül 1992’de Mersin’de doğdu. Yedi yıl blog yazarlığı yaptı. Çeşitli dergi ve yayınlarda öyküleri, incelemeleri ve denemeleri yayımlandı. Freelance içerik editörlüğü ve redaktörlük yapıyor. Bir kısmı Malatya İnönü Üniversitesi, bir kısmı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi olmak üzere çok uzuuun bir süredir Türk Dili ve Edebiyatı lisansı almaya çalışıyor.

Şura Zebunoğlu

Serüvenim nasıl mı başladı? Hayatı anlamak ve anlamlandırmak için kelimelere tutundum. Kitapları bu yüzden çok sevdim. Onlarla dokunduğum her şeye renk verdiğimi fark ettim. Bu da yetmedi yazdım, çizdim. İnsanları dil, din, ırk ayrımı yapmadan sevmesini öğrendim. Türk Dili ve Edebiyatı mezunu, sanatın her türlüsüne âşık , minimalist şeyleri seven kendi halinde bir insanım.

Uğur Hakan Hacıoğlu

1995 İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisidir. Sinema, tiyatro, edebiyat ve fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. Kısa film senaryoları, düzyazı ve öykü üzerine çalışmalar yapmaktadır. Birçok dergi ve fanzinde yayınlanan çalışmalarının yanında aylık olarak Larva Fanzin’i çıkartmaktadır. Okumayı araştırmayı ve koleksiyon yapmayı çok seviyor. Hedefi sürekli kendini geliştirmek.

Üstüngel Arı

1990 yılında dünyaya geldi. Dünyaya gelişine hiçbir zaman bir değer atfetmedi. O da hepimiz gibi biraz zaman geçirmek için buradaydı. Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. Okuduğu önemde Felsefe bölümünde çift-anadal yaptı. İlk romanı Hikâyesi Olan Ölüler 2014’te yayımlandı. Aynı yıl Bana Bi’ Şey Olmaz - HIV Pozitif Öyküler kitabına bir öyküyle katkıda bulundu. Çeşitli televizyon programlarında editörlük ve reklam yazarlığı yaparak hayatta kaldı. Kendisine Ayı, 221B, Karga Mecmua, Kalem Kahve Klavye gibi çeşitli dergilerde yahut Kadıköy sokaklarında rastlamak mümkündür. Rakıya hayır demez. Aslen biracıdır.

 

%d blogcu bunu beğendi: