Rock Kütüphanesi Nedir?

“Kütüphane” ifadesi, olaya biraz atmosfer, biraz gizem katmak için seçildi; aslında okumakta olduğunuz bu mecra bir “bibliyografya”. Ne anlıyoruz bibliyografyadan: Kabaca, bir konu üzerine hazırlanmış belirli tür veya türlerdeki eserler listesi.

Rock Bibliyografyası veya Rock Kütüphanesi, bibliyofil kimliği ile Rocker kimliğini iki omzunda homojen şekilde taşıyan ve her ikisinden de taviz vermeyen bir yazarın, bir gece “Acaba Türkçe’de Rock müzik üzerine neler yazıldı, çizildi?” merakıyla araştırmaya başladığı bir uğraştan bir projeye dönüştü.

Bu bir bibliyografya, evet; ancak kuru kuruya kitaplar ve yazarlar listesi vermek yerine daha nitelikli bir iş olması adına kitapların künye ve içerik bilgileri, incelemeleri, baskısı olanlara ve olmayanlara nasıl ulaşılacağı gibi detaylandırmalarla karşınızdaki haline büründü ve süreç içerisinde daima geliştirilip güncel tutulmaya devam edilecek.

Rock Kütüphanesi’nde sadece bugün rafta kolayca bulabileceğiniz değil, raflardan ve baskı makinelerinden çoktan çekilmiş olan kitaplara da ulaşabilir, neleri nasıl anlattığını, kimlerce hazırlanıp basıldığını ve şimdi nerelerde bulunabileceğini öğrenebilirsiniz.

Rock Kütüphanesi’ni hazırlarken olduğu gibi okurken de birtakım yöntemlere gerek olabilir, karışıklık olmaması adına. Bunun için sizi “Nasıl Okumak Gerekir?” başlığına alalım.
%d blogcu bunu beğendi: